in

PKK’ya KARŞI KURULAN ÖRGÜT – Hareketül Kıyam

hareketülkıyam

Kendilerini bir hafta önce bir video ile yayınladıkları bir video ile tanıtan Hareketül Kıyam, Suriye’de PKK-PYD’ye karşı kurulduğunu örgütün resmi Twitter hesabından duyurdu. Örgüt  Suriye’de PKK-PYD’ye karşı yaptığı operasyonları resmi hesapları üzerinden yayınladığında büyük bir ses getirdi. Operasyonları çok başarılı ve profesyonelce olduğu için örgütün bir halk direnişinden ziyada daha derin bir yapı olduğu anlaşılıyor.

Örgütün Kuruluşunu Açıkladığı Video

 

Hareketül Kıyam örgütü operasyonlarını Kuzey Halep’te PKK/YPG İşgalindeki bölgelerde gerçekleştiriyor. Yayınladığı suikast videolarında, örgüt susturuculu silahlar ve çok profesyonel, soğuk kanlı militanlar kullanıyor. Bu durumda örgütün bir halk kuruluşu değil de gizli bir servisin parmağı olabileceğini akıllara getiriyor. Yapılan operasyonlar profesyonel askerlerin bile özel eğitim almadan yapamayacakları gizlilik ve profesyonellikte.

 

Bir operasyonda beyaz bir Renault Toros kullanılmasını Suriye’den bir gazeteci şu şekilde değerlendiriyor;

“Doğu’da PKK’lıları ortadan kaldıran Beyaz renk Renault 12 Toros marka arabayla eylem yapan istihbaratçılar akıllara geliyor, bunlar da buranın yani Suriye’nin Beyaz Torosluları”

 

Operasyon videoları +18 görüntüler içerdiği için yayınlayamıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSRAİL'LE SAVAŞMAK CAİZ DEĞİL !

Sovyetlerin Orta Asya Politikası Ve Basmacı Hareketi