in

Acı Olay Doğrulandı

isid-asker

Geçtiğimiz sene soyal medya ve medya sitelerinde bir haber ortalığı karıştırmıştı.
Terör örgütü Daeş’in 2 askerimizi yakarak şehit ettiği görüntülerdi bunlar. Görüntülerde ki iki Türk askeri Fethi Şahin ve Sefter Taş Türk olan İşid militanlarınca yakılarak kötü bir şekilde şehit edilmişti.

 

sefter-tas-ve-fethi-sahin-

TSK İki Askerimizin Yakıldığını Kabul Etti

Evet bazılarımızın kafasını kuma gömdüğü olay TSK tarafından kabul edildi. Sefter Taş’ın babası açtığı dava sonucunda, davanın hemen bitmesiyle olayın kabul edildiğini söyledi.
Sefter Taş’ın babası Aydın Taş, şunları söyledi: “Taziyeye geldiler, cenaze namazı kılındı. Şehitlik belgesi verdiler, onun dışında bir açıklama yapılmadı. Şu ana kadar teyit etmek için bu kadar uzun süre beklediklerini söylediler. Bunun için bu zamana bırakmışlar. Cenazeyi bulmak için araştırma yapacak devlet. Ulaşılırsa size teslim edeceğiz dediler. Şu an, anıt yapacaklar.

sefter taş

 

Militanların Kim Olduğu Belirlendi!

isid-asker

Görüntülerde yapılan incelemede videoyu yayınlayan IŞİD militanlarının biri Diyarbakırlı, biri Sakaryalı, diğerinin de memleketi gizli tutulan Hasan A., Muhittin B. ve Talip A. Olduğu belirlendi. Militanların Suriye ve Irak’ta ki IŞİD’li Türklerden oluşan ‘Yaşar Grubu’ olarak anılan infazcı timde yer aldığı belirtildi.

 

Tarih ve Savaşın Objektif Adresi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kandil ve olası bir harekat

enverpasa

Enver Paşanın Gizli Mektupları – Bölüm 1